2022 TEKNOFEST

Topluluğumuz bünyesinde TÜBİTAK tarafından düzenlenen Teknofest İnsansız Su Altı Aracı Sistemleri Yarışması’nda başarı yakalamayı amaçlayarak kurulan Susona ekibimiz 7 üyesi ile Ar-Ge ve üretime başlamıştır. Yeni kurulmasına rağmen çok kısa sürede başarı elde eden ekibimiz çalışmalarına şevk ve özveriyle devam etmektedir.

SUSONA

TEKNOFEST Hatırası

Ana hedefimiz Teknofest yarışlarında başarı yakalamak olsa da bu yolda kazandığımız en büyük vizyon Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemize fayda sağlayarak mühendislik alanında kendimizi geliştirmektir.

Susona ROV Ekibimiz @susona.rov @Teknofest İnsansız Su Altı Aracı Sistemleri kategorisinde Ön Tasarım Raporunun (ÖTR) başarıyla sonraki aşamaya geçti. @susona.rov bu aşamadaki Kritik Tasarım Raporunu (KTR) 95/100 puan ile başarıyla geçti. Kâtip Çelebi Üniversitesinden katılan ekibimiz İzmir’de final sunumu yapmaya hak kazanan tek ekip oldu. Ekibimiz değerlendirmeler sonucunda 8. olarak @TEKNOFEST sürecini tamamladı. İlk yarışmamızda böyle bir başarı elde etmek bizi gururlandırdı.

Susona

Ekibimiz TEKNOFEST’te

Bu heyecanlı sürece vesile olan @TÜBİTAK ve @TEKNOFEST ekiplerine, Sayın Selçuk Bayraktar’a (@selcuk79 ), Sayın DDK üyelerine, özellikle yarışma ve yarışmaya hazırlık süresince bizlerden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Saffet Köse’ye, destekçimiz Polkima Polyester Kimya ve Makine Firması’na (@polikima) çok teşekkür ederiz.

TEKNOFEST 2023’ü iple çekiyoruz

https://www.instagram.com/susona.rov/