Bioarmtech Hakkında

BioArmTech, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Topluluğu proje alt ekiplerinden biri olarak 2022 yılında faliyete geçmiş bulunmaktayız. Kol ampütasyonu geçirmiş bireylerin yaşamına en iyi şekilde devam edebilmeleri için geliştirmeyi hedeflediğimiz protez kol projemizi hayata geçirmek için 7 Biyomedikal Mühendisliği öğrencisi olarak bir araya geldik.

 

Misyonumuz, engelli bireylerin hayatlarına en iyi şekilde devam etmelerini sağlamaktır; Vizyonumuz da ülkemizde bu teknolojiyi ulaşılabilir, maliyeti az şekilde geliştirmek ve sağlık teknolojileri alanında ülkemizin adını duyurmaktır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Topluluğu bünyesinde, TÜBİTAK sponsorluğunda düzenlenen TEKNOFEST 2023 ENGELSİZ YAŞAM TEKNOLOJİLERİ YARIŞMASI‘nda başarı yakalamayı hedefliyoruz.

TÜBİTAK 2209-A – Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı‘na projemiz ile başvurmuş bulunmaktayız. Bu kapsamda yapacağımız araştırmaların bizimle aynı alanda çalışacak bireylere yardımcı olacağını düşünüyoruz.