Diş Hekimliği

Diş Hekimliği

Diş Hekimliği

1)Bölümünüz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz ?

Diş hekimliği, tıp alanında ağız ve diş sağlığı üzerine çalışmalar gerçekleştirerek hastaları tedavi edecek, olası problemleri önceden tanıyıp gerekli çözümleri üretecek ve uygulayacak hekimlerin yetiştirilmesini amaçlayan akademik bir tıp disiplinidir.

2)Bölümünüzün nasıl bir eğitim düzeni var ? Daha çok teorik bir eğitim mi alıyorsunuz yoksa uygulamalı eğitim mi ?

Diş hekimliği teorik dersleri de pratik dersleri de olan bir bölüm.Genelde işleyişler bir dersin teoriğini ve sonra aynı dersin pratiğini kapsıyor.Bu şekilde bilgiler daha kalıcı ve işlevsel hale geliyor.Ana kampüste ve okulun diş hastanesinde olmak üzere iki ana yerde dersler işleniyor.

3)Bölümünüzün size kattığı tecrübeler nelerdir ? Hayatınızda önemli bir değişiklik sağladı mı ?

Herkes üniversitede farklı tecrübeler kazanıyor elbette.Ama diş hekimliğinin özel olarak sağladığı tecrübeleri sorarsanız sabır hoşgörü gibi temel şeyleri geliştirdiğini söyleyebilirim.Sonuçta bitirdiğinizde hastayla birebir temasta olduğunuz bir mesleğiniz olacak ve insanları anlamaya ve dinlemeye daha çok özen göstereceksiniz.Bölüm biraz da size bunları öğretiyor.

4)Bölümünüzün eğitimi İngilizce veya farklı bir dilde mi ? Eğer İngilizce ise; Türkçe’ye kıyasla ne gibi farklılıklar var ?

Bölümümün İngilizcesi de Türkçesi de mevcut.Ben İngilizcesinde okuyorum.Teorik derslerimizin %100 e yakını ingilizce işleniyor.İlk başlarda anlamakta sıkıntı çekseniz de sonrasında alışıyorsunuz.

5)Bölümünüzün iş imkanları nasıl ?

Türkiye şartlarında diğer bölümlere kıyasla iş imkanı daha fazla.Devlette çalışabilirsiniz ya da özel poliklinik düşünebilirsiniz.

6)Bölümü okuyan kişiler kendini nasıl geliştirmeli ?

İyi bir el becerisine sahip olmalı kendini bu yönde geliştirmeli ve sağlık alanındaki her haberi dikkatle dinleyip araştırmalı diye düşünüyorum.

7)Bölümü okumak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir ?

Öncelikle her bölümde olduğu gibi bu bölümde de gerçekten istedikleri için tercih etsinler ve okurken asla pes etmesinler.Her şey sevgiyle tam olur ve bu bölümde severek okunması gereken bir bölüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir