Dünyanın En Akıllı Bastonu ve Mobil Uygulaması: WeWalk

Dünyanın En Akıllı Bastonu ve Mobil Uygulaması: WeWalk

Merhaba sevgili okur, bugün seninle beraber çok güzel bir akıllı cihazı inceleyeceğiz. Günden güne gelişen teknoloji ile beraber farklı durum ve konumlardaki insanların hayatları kolaylaşıyor. Bunun harika örneklerinden biri de “WeWalk Akıllı Baston” !

“Görme engellilerin günlük hayatta yaşadığı problemlere teknoloji ile çözüm buluyor.”

Doğuştan veya sonradan görme yetisini kaybeden görme engelli insanlar için tasarlanan yepyeni bir baston.  Microsoft, Vestel, YGA partnerleri ile birlikte tasarlanan “Dünyanın En Akıllı Bastonu ve Mobil Uygulaması”nı gelin yakından inceleyelim.

WeWalk ve Akıllı Baston Nedir?

https://wewalk.io/tr/
https://wewalk.io/tr/

Görme engelli birisi arkadaşlarıyla buluşmak, okula ya da işe gitmek, sevdiklerini ziyaret etmek istemesi tabi ki en doğal haklarından biri: diğer herkes gibi eşit ve özgür haklara sahip olmak. Ve bu amaca ulaşmak için ise teknoloji imdada yetişiyor. WeWalk ekibi yaklaşık 10 yıldır görme engelli insanlar için teknolojiler geliştirdi.

Ekip, Time dergisi 2019 en iyi icat ödülüne ve Thomas Edison Vakfı tarafından verilen Edison ödülüne layık görülen WeWalk Akıllı Baston ile görme engellilerin sosyal hayata tam bağımsız ve eşit katılımını sağladılar.

WeWalk Bastonu,  yer ve baş üstü engelleri algılar ve titreşimle kullanıcıyı uyarır. Ayrıca sesli asistan özelliği ile erişmek istenilen hizmete kolayca ulaşabilir özelliktedir.

https://wewalk.io/tr/
https://wewalk.io/tr/

WeWalk Akıllı Baston ve Uygulaması

AppStore ve PlayStore üzerinden indirebileceğin WeWalk uygulaması ile bastonu eşleştirip günümüzdeki sıradan bastonlardan farkını çok daha iyi anlayabilir ve bağımsız hareketin tadını çıkartabilirsin.

Baston üzerinde bulunan dokunmatik panel veya sesle komut verebilir ve bastonu kontrol edebilirsin. Ayrıca navigasyon, yön takibi ve harita özellikleri ile gitmek istenilen yeri seçebilir, çevrendeki kafe, mağaza veya restoranları sana söyleyerek önünden geçtiğin mekânları listeler. Ek olarak konumuna yakın olan toplu ulaşım durakları, araçları ve sürelerini takip edebilirsin. Baston veya telefonunu bulmak istediğinde sesli uyarı ya da asistanı kullanarak ulaşabilirsin.

Teknolojinin her gün farklı bir biçime bürünmesi ve yeniliklerin veya geliştirmelerin daha ulaşılabilir, kolaylaştırıcı ve zevkli hale gelmesi yarınları daha da umutla beklememizi sağlıyor. Daha eşit, daha adil, daha sevgi dolu yarınlarda görüşmek üzere değerli okur…

Teknoloji ile kalın, bizimle kalın!

KAYNAKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir