Eczacılık

Eczacılık

Eczacılık

1)Bölümünüz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz ?

Eczacılığın temelinde, tıbbi ürünlerin doğru ve güvenilir bir şekilde tedarik edilmesi yatar. Bunu yaparken etik kavramları mümkün oldukça dikkate almalıdır.

2)Bölümünüzün nasıl bir eğitim düzeni var ? Daha çok teorik bir eğitim mi alıyorsunuz yoksa uygulamalı eğitim mi ?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bünyesinde, kullanıma açık 4 adet öğrenci laboratuvarı, 4adet araştırma laboratuvarı ve daha birçok kullanıma uygun laboratuvar mevcuttur. Teorik eğitimlerin yanında, bu laboratuvarları kullanarak uygulamalı birçok araştırma da yapabilirsiniz.

3)Bölümünüzün size kattığı tecrübeler nelerdir ? Hayatınızda önemli bir değişiklik sağladı mı ?

Eczacılık bölümü kişiye, analitik düşünme becerisi, detaylara odaklanma gibi özellikler katar. Bunun yanı sıra bölüm sırasında, bazı derslerde yapılmış olan takım çalışmaları ve proje geliştirme yeteneklerine de katkı sağlar.

4)Bölümünüzün eğitimi İngilizce veya farklı bir dilde mi ? Eğer İngilizce ise; Türkçe’ye kıyasla ne gibi farklılıklar var ?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde, eczacılık bölümü Türkçe eğitim vermektedir.

5)Bölümünüzün iş imkanları nasıl ? 7

Eczacılık bölümünden mezun olan bir kişi; Hastaların ihtiyaç duydukları ilaçları almasını sağlamak için sigorta şirketleri ile birlikte çalışabilir. Reçete uygunluğunu, yasallığını kontrol eder. Eczacılık bölümünün buna benzer birçok iş tanımı vardır.

6)Bölümü okuyan kişiler kendini nasıl geliştirmeli ?

Bu bölümü okuyan kişiler kendilerini bolca makale okuyup, araştırmalar yaparak geliştirebilir.

7)Bölümü okumak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir ?

İlaç ve kimyasallarla bolca iç içe olunması gereken bir bölüm.  Sorumluluk duygusu yüksek ve uzun saatler laboratuvarlarda çalışmayı göze alabilen kişilerin tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir