İşletme

İşletme

1)Bölümünüz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz ?

İngilizce İşletme bölümünde okuyorum. Hocalarımız genel anlamda genç ve dinamik. İngilizce aksanları gayet yeterli ve anlaşılır. Derslerimiz keyifli ve akıcı işleniyor. %30 ingilizce eğitim aldığımız için bazı derslerimiz Türkçe işleniyor. Ağırlıklı olarak İngilizce eğitim alıyoruz.

2)Bölümünüzün nasıl bir eğitim düzeni var ? Daha çok teorik bir eğitim mi alıyorsunuz yoksa uygulamalı eğitim mi ?

İngilizce ağırlıklı ve genelde teorik eğitim alıyoruz. Bazı derslerimizde hocalarımızın desteğiyle gelecekteki çalışma ortamımızı sahada görme şansımız oluyor. Ya da kendi bölümümüzde farklı alanlarda çalışan kişiler tarafından iş hayatı hakkında bilgiler elde ediyoruz.

3)Bölümünüzün size kattığı tecrübeler nelerdir ? Hayatınızda önemli bir değişiklik sağladı mı ? 

Bölümümün İngilizce olması en büyük etkendi. Bu sayede kendimi geliştirme fırsatım oldu ve İngilizce konuşurken özgüven kazandım. İşletme bölümü zaten hayatın içinden bir bölüm olduğu için daha çok girişken bir ruh kazanmamı sağladı.

4)Bölümünüzün eğitimi İngilizce veya farklı bir dilde mi ? Eğer İngilizce ise; Türkçe’ye kıyasla ne gibi farklılıklar var ?

Bölümüm İngilizce. Türkçeye kıyasla bir tık zor fakat iş hayatı açısından çok daha yararlı. Hocalarımız zorlandığımız yerlerde bize yardımcı oldukları için dersi anlamakta çok zorlanmıyoruz.

5)Bölümünüzün iş imkanları nasıl ?

İşletme mezunu birisi hayatın her alanında iş imkânı bulabilir. Tek önemli nokta kişinin kendini geliştirebilmiş olması.

6)Bölümü okuyan kişiler kendini nasıl geliştirmeli ?

İşletme bölümünü okuyan kişiler öncelikle farklı diller öğrenmeliler. Bunun dışında kişisel gelişim, iletişim gibi konulara ağırlık vermelidirler. Örneğin, yönetim gibi bir alanda çalışmak istiyorlarsa o konuda kendilerini geliştirecek etkinliklere, topluluklara gitmelerini tavsiye ederim.

7)Bölümü okumak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir ?

İşletme bölümünü gerçekten zevkle okuyacaklarsa elbette tavsiye ediyorum.  Bölümümü çok seviyorum. Bunda hocalarımızın da rolü çok yüksek. Hayatın içinde sürekli gelişmeye açık bir insansanız bence kesinlikle işletme okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir