MARSCAT

MARSCAT

 Robotik evcil hayvanların geçmişi 90’lara hatta öncesine dahi uzanıyor. Robot köpeklerden sonra şimdi Marscat ile tanışacağız. Bir Kickstarter projesi olan MarsCat, size biyonik bir kedi sunmayı amaçlıyor. Elephant Robotics tarafından geliştirilen ilk biyonik kedi şimdi aramızda.

   

       Marscat neler mi yapıyor? 

Marscat evdeki dostlarımızı taklit edecek şekilde tasarlanmıştır. Sizin sesinizi duyabiliyor, yüzünüzü görebiliyor hatta dokunuşlarınızı hissedebiliyor. Marscat evdeki dostumuz gibi esneyebiliyor ve oyuncaklarla oynayabiliyor. Ufak tefek eşyalarınızı bu esneklik sayesinde düşürebiliyor. Dört çekirdekli Raspberry Pi’den güç alan Marscat size sonsuz olanaklar sunuyor.

Marscat sesinizi tanıyabiliyor ve böylelikle önceden programlanmış komutunuza da tepki verebiliyor. Verdiği tepkileri anlamanız gayet kolay çünkü Marscat birbirinden farklı kedi sesi çıkarabiliyor. Sesinizi tanıyan Marscat onu yanınıza çağırdığınızda geliyor, otur dediğinizde oturuyor.

Marscat mesafe bilincine sahip olduğu gibi evdeki dostlarımız gibi kişiliğini değiştirebiliyor. Daha da iyisi, açık kaynaklı olduğu için değişime ve gelişime açık. Elephant Robotics, MarsCat’in eğitim ve araştırma alanlarında da kullanılabileceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir